Jakou zpětnou vazbu ocení váš fotograf?

21.04.2023

autor: Soňa Štroblová

Sama se nad otázkou ohodnocení (a nemám na mysli pouze to finanční) často zamýšlím. Jistě je to zcela subjektivní pohled toho, kdo dodává nějaký produkt nebo služby. Jaká jsou jeho očekávání? Co pro něj znamená ohodnocení jeho snažení? Pokud bych měla mluvit za sebe, tak pro mě je největším ohodnocením to, že se mnou sdílíte vaše dojmy z fotografií. Při každém předávání fotografií samozřejmě doufám, že se vám budou líbit, stejně tak jako mně :) Upřímně mohu říci, že mi na tom, abyste byli spokojeni velice záleží. Je to vlastně úplně prosté...Když jste spokojení vy, jsem pak spokojená i já :) 

Jsem přesvědčená, že pokud svoji práci děláme srdcem, odráží se to i na výsledcích. Pro mě není focení jen cvaknutí  cizích lidí, které už třeba v životě nemusím vidět. Na klienty se snažím naladit, "navázat s nimi vztah" a ať už si to uvědomujeme či nikoliv, začíná to už před samotným focením, když spolu domlouváme detaily a navzájem si sdělujeme naše představy. Společné naladění pak pokračuje během focení a také samozřejmě v komunikaci po. To je třeba také důvod, proč jsem se rozhodla nezařadit do své nabídky focení kratší než 1 hodinu. Myslím, že za kratší časový úsek bychom se nepoznali dostatečně na to, abych mohla mít z focení také já dobrý pocit. A dost možná bych také nestihla nafotit vše co bych chtěla. 

Takže, pokud jste ze společného focení a z výsledných fotografií, které vám fotograf odevzdal, nadšení... nebojte se s ním vaše emoce sdílet. Určitě ho to velice potěší :)

A malé doplnění na závěr tohoto zamyšlení: 

5 způsobů jak dát Vašemu fotografovi vědět, že jste byli s jeho prací spokojeni

⭐ Sdílejte jeho práci na sociálních sítích a nezapomeňte na označení fotografa u Vašeho příspěvku.
⭐ Dovolte fotografovi sdílet vaše fotografie. Je to prezentace jeho práce novým zákazníkům.
⭐ Napište mu, že jste byli spokojeni. Ohodnoťte jeho práci veřejně na Googlu nebo na sociálních sítích.
⭐ Doporučte ho dál svým známým, přátelům, rodině...
⭐ A určitě se přijďte nechat vyfotit znovu 📸


S.